Tapetų rūšys

Viniliniai tapetai - tai popierinis arba flizelino pagrindas su skirtingo tankumo vinilo danga, kuri suteikia tapetams patvarumo ir atsparumo drėgmei bei trinčiai. Išskirtinės savybės: elastingumas, didelis atsparumas trinčiai, plovimui ir ultravioletiniams saulės spinduliams, lengva priežiūra. Šios tapetų rūšies pasirinkimas itin platus - vieni tapetai yra pagaminti iš pūsto vinilo, kiti tapetai gali būti visiškai lygaus paviršiaus arba išsiskirti blizgia danga. Išsiskiria raštų, spalvų, faktūrų įvairove, gali net priminti šilką, metalą ar gyvūnų odos/kailio imitaciją. Viniliniai tapetai puikiai tinka bet kuriai gyvenamąjai ar visuomeninei patalpai. 

 

Flizelininiai tapetai (kitaip neausto pagrindo viniliniai tapetai) - tai augalinės kilmės pluošto tapetų rūšis, kurią sudaro celiuliozės ir tekstilės masė, surišta rišamąja medžiaga. Šis audinys sutvirtintas akrilu, dėl pigmentų jie nepermatomi. Klijuojant šios rūšies tapetus užtenka su tinkamais klijais ištepti TIK SIENĄ, taigi darbas tampa spartesnis. Išskirtinės savybės: itin paprasta klijuoti, nesugeria klijų, džiūdamas nesitraukia, nekinta jo matmenys, pralaidus orui, atsparus karščiui - priešgaisrinė sauga, atsparus plyšimui, pasižymi priešgrybelinėmis ypatybėmis, nepalieka klijų likučių ar dėmių. 

 

Skysti tapetai - tai dekoratyvinė vidaus apdailos medžiaga - skirta visiems kietiems vidaus paviršiams. Tai natūrali sienų ir lubų danga iš medvilnės, šilko, celiuliozės ir dekoratyvinių elementų - tai įvairūs mineralai, Mika akmens dulkės. Sutvirtinimui naudojamos ypač aukštos kokybės augalinės medžiagos - klijai iš bambuko. Išskirtinės savybės: ekologiškas, bekvapis, padengus paviršių nėra sudūrimų, neskilinėja, garso ir šilumos izoliacija, drėgmės reguliacija, patogus naudoti, estetika, tinka dekoravimui. Naudojami įvairiose gyvenamose patalpose.

 

Popieriniai tapetai - šie tapetai gaminami iš vieno arba dviejų sluoksnių popieriaus. Vieno sluoksnio tapetai yra ploni, juos nesudėtinga klijuoti. Dviejų sluoksnių tapetus sudaro pagrindinis ir dekoratyvinis sluoksniai. Dekoratyvinis sluoksnis paprastai būna iš kokybiško popieriaus ir yra marginamas, o pagrindinis - puresnis, suteikiantis atsparumo ir sugeriantis klijus. Privalumai: nebrangūs ir lengvai keičiami, pralaidūs orui ir drėgmei, todėl sienos mažiau drėksta ir pelija. Trūkumai: klijuojant gali atsirasti pūslių, sudrėkęs popierius kartais plyšta, džiūdami linkę trauktis, todėl gali matytis sujungimai, popieriniai tapetai greitai apsitrina, susitepa, nublunka, jų negalima plauti.

 

Fototapetai - tai išskirtinis ir originalus pasirinkimas kuriant netradicinį patalpos interjerą. Fototapetai būna įvairiausios tematikos: miesto vaizdai, peizažai, flora bei fauna, sportas, filmukų personažai ir kt. Fototapetus pagal klijavimo metodą ir kokybę galima išskirti į dvi rūšis: popieriniai ir flizelino pagrindo tapetai. Popieriniai tapetai - spausdinami ant popieriaus pagrindo, klijuojami iš atskirų dalių (priklausomai nuo išmatavimų būna nuo 1 iki 8 dalių). Norint išvengti akivaizdžių plyšių tarp sujungimų, rekomenduojama klijuoti užleidžiant vieną ant kito 1 - 3 mm. Flizelino pagrindo fototapetai - lengvai klijuojami, užtenka klijais tepti tik sieną, nekeičia matmenų, dažniausiai būna iš kelių vertikalių juostų, todėl sujungimai matomi minimaliai. Pagrindas stabilus, nesipūslija, džiūdamas nesitraukia. Tokie fototapetai storesni už popierinį pagrindą, paviršius kokybiškesnis, atspausdinimo kokybė itin gera.

 

Kontaktai

Klaipėda

Dubysos g. 23

8 607 48264

tapetija@inbox.lt

I-V 10-18val.

VI 10-15val.

VII nedarbo diena

Šiauliai

PC ,,TILŽĖ“, Tilžės g.225

8 607 48261

tapetijasiauliai@gmail.com

I-VI 10-20val.

VII 10-18val.

Mažeikiai

PC ,,IKI", Ventos g. 10B

8 607 48263

tapetija.mazeikiai@gmail.com

I-V 10-18val.

VI 10-15val.

VII nedarbo diena